Bland vågor, mygg och vänner

Så kom vi då till en camping precis vid havet, som vi såg fram emot att landa på. 

Vi har ju varit på rull ganska länge och känner att vi verkligen vill landa lite. Stanna upp och ta in. Släppa ut och landa. Smälta intryck och bli sugna på utforskandet igen. Har så klart vissa önskemål på den platsen och trots att den blev godkänd enligt vår Approved by så var det inte här på Camping Paradis Des Campuers vi landade , men vi letar vidare!

Men vi har haft tre härliga dagar med bad, lek, samtal, skratt och sol. Vi har hängt med Lena och Bosse, det är tredje gången vi träffas och vi trivs verkligen i varandras sällskap. Det är avslappnat och skratten ekar över campingen. Samtalen handlar bland annat om barndom, vänskap, föräldraskap, husbilslivet, arbetslivet, badlivet och Spanienlivet. När vi spelade boule och pingis fick se vem som hade störst vinnarskalle 🙂 Vi lärde oss också vem som får flest myggbett (fast det visste vi redan….) och så blev det väldigt tydligt vilka som gillar att bada!

Idag skiljs vi åt, men kommer ses igen i Spanien så småningom, vi kommer ju härja på samma halvö under några veckor i alla fall.

Funny faces
Japp, ett funny faces foto blev det också!

/Anna & Roger

4 kommentarer till ”Bland vågor, mygg och vänner”

  1. Profilbild för Lena

    Vad snygga vi blev! Kram och kör försiktigt!

    1. Profilbild för Anna
      Anna

      Verkligen! 🙂 Kram

  2. Profilbild för Helena
    Helena

    https://www.agay-soleil.com/

    Underbar liten vid strand ok det var nog tio år sedan men varför inte googla i alla fall Läser er blogg med glädje

    1. Profilbild för Anna
      Anna

      Tack Helena!

100% tydlighet
Ingen reklam

Min blogg är helt fri från reklam. Här finns inga annonser, sponsrade inlägg, affiliate-länkar, betalvägg eller samarbeten. Jag tjänar inga pengar på att blogga. Tvärtom faktiskt.

Mina bilder

Bilderna är som regel mina egna. Jag ”lånar” inte bilder och är noggrann med copyright. Om jag använder andras bilder framgår det tydligt med länk till källan.

Mina ord

Det är jag, Anna Forsberg, som skriver all text på bloggen. Idén är min och texten är min. Citattecken visar om och när andras ord används och kommentarer skrivs av läsare.

AI

Om jag använder AI för generering av en bild eller text så är det väldigt tydligt uppmärkt. AI används vid redigering av egna bilder (t.ex. brusreducering).

Translate »
error: All content is protected! If you want to use an image, contact me - email address in the footer